مقاله

دانلود مقاله رابطه فرهنگ سازمانی با انگیزش شغلی، اشتیاق شغلی و رفتارهای نوآورانه با میانجی گری توانمندسازی روانشناختی

ertebatat-264x3001

نویسنده(گان):
عبدالزهرا نعامی
، آذین تقی پور، عبدالکاظم نیسی،


چکیده:
مقدمه
: هدف از پژوهش حاضر، طراحی و برازش الگویی ساختاری از روابط علی بین فرهنگ سازمانی با اشتیاق شغلی، انگیزش شغلی و رفتارهای نوآورانه با میانجی گری توانمندسازی روانشناختی بود. روش : این پژوهش از نوع مقطعی- توصیفی بود. آزمودنی های این تحقیق 226 نفر از کارکنان یک شرکت صنعتی بودند که با روش نمونه گیری تصادفی چندمرحله ای انتخاب گردیدند و سپس پنج پرسشنامه شامل زمینه‏یابی فرهنگ سازمانی، توانمندسازی روانشناختی، اشتیاق شغلی، انگیزش شغلی و رفتارهای نوآورانه را تکمیل نمودند. برای تجزیه و تحلیل داده ها، تحلیل عوامل تاییدی و الگویابی معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار AMOS-16 به‏کارگرفته شد.

یافته ها : تحلیل های الگویابی معادلات ساختاری، برازندگی الگو را با داده ها، مورد حمایت قرار دادند. یافته های پژوهش نشان می دهند که فرهنگ سازمانی به‏صورت غیرمستقیم از طریق توانمندسازی روانشناختی با انگیزش شغلی، اشتیاق شغلی و رفتارهای نوآورانه رابطه مثبت معناداری دارند و این بیانگر تایید فرضیه های پژوهش است.
نتیجه گیری
: پیشنهاد می شود که مدیران با فراهم آوردن فرهنگی که در آن، کارها به‏صورت تیمی، توزیع اطلاعات عادلانه، تصمیم گیری مشارکتی، ارتباطات باز، پاداش های متناسب با عملکرد و جلسات اثربخش برگزار می شوند، زمینه را برای توانمندکردن کارکنان و به‏تبع آن افزایش انگیزش، اشتیاق شغلی و نوآوری بوجود آورند.

دانلود

منبع:تبیان

 

برچسب ها

محمد نصیریان

مشخصات فردی نام: محمد نصیریان تاریخ تولد: ۳ مرداد ۱۳۶۸ جنسیت: مرد – مجرد محل سکونت: ایران – شیراز تحصیلات سطح تحصیلات: دانشجوی دکتری مدیریت صنعتی رشته تحصیلی: مدیریت صنعتی گرایش تولید و عملیات محل تحصیل: دانشگاه آزاد یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن