عجایب

غول های باستانی همراه با عکس

غول های باستانی

باورهای مردم سراسر جهان در این نکته کاملاً اشتراک نظر دارند که در یک زمان باستانی تر نژادی از غول‌ها بر زمین می‌زیسته‌اند که بخش عظیمی از این نژاد طی فجایع بزرگ به دست طبیعت بی‌رحم و نیز طی نبردهای جنون‌آمیز بین خودشان نابودشده‌اند . وقتی بعد از یک فاجعه ، نیاکان انسان‌های امروزی پا به سرزمین‌های جدیدشان گذاشته‌اند آخرین بازماندگان این غول‌ها هم از بین رفته‌اند . ژاپنی‌ها روایت می‌کنند که وقتی نیاکانشان بعد از یک فاجعه بزرگ در حدود دو هزار و پانصد یا سه هزار سال پیش از این از اقلیمی آمده و به جزیره‌ها یورش برده‌اند آن‌ها در آنجا با غول‌های پشمالویی با پاهای بلند مواجه شده‌اند . آن‌ها غول‌ها را Ainu نامیده‌اند . اجداد ژاپنی‌ها در نخستین برخورد مغلوب شدند اما در برخوردهای بعدی پیروزی‌های به دست آوردند .
Ixtlilxochitl ] مورخ اسپانیای نوین . م [ در نوشته‌های خود کسانی را توصیف می‌کند که در نیمکره غربی طی اعصار چهارگانه جهان سرگردان بوده‌اند . عصر اول با طوفان به پایان رسیده در عصر دوم که ” خورشید زمین‌لرزه ” نام گرفته نسلی از غول‌ها در آنجا می‌زیسته‌اند که طی فاجعه‌ای که به این عصر پایان داده نابودشده‌اند . عصر سوم ” خورشید وزان ” یا ” خورشید باد ” نام گرفته و علت آن این بوده که تندبادهای وحشتناک باعث نابودی همه چیز و پایان این دوره شده‌اند .


چهارمین عصر ، عصر ” آفتاب آتش ” نامیده می شده زیرا که آتش بزرگی آمد و به این دوره پایان داد . در این زمان بود که تولکتها برای فرار از فاجعه وارد سرزمین Anahuac ] نام باستانی آمریکای مرکزی . م [ شدند . پیش از اقامت در سرزمین جدیدشان برای ۱۰۴ سال سرگردان بودند .
Also F. L. Gomara در کتاب ” فتح مکزیکش ” در فصل مربوط به ” پنج خورشید اعصار ” می‌نویسد که :
” وقتی آسمان بر زمین افتاد خورشید دوم نابود شد . فرایند فروپاشی همه انسان‌ها و هر چیز زنده را از بین برد و گفته‌اند که غول‌ها در این دوران می‌زیسته‌اند و استخوان‌های متعلق به آن‌ها را حین حفاری در معابد و معادن پیداکرده‌اند . از قد و قواره آن‌ها مشخص بوده که این موجودات کاملاً خاص و تنومند و بلند قد بوده‌اند . آن چنان که در نوشته‌های مقدس عبری در عهد عتیق و تلمود و میدراش آمده در میان نژادهای جهان در اعصار پیشین نژادی از غول‌ها هم بوده . موجوداتی بسیار تنومند و به نحو شگفت‌انگیزی قوی و درنده‌خوی که دیگر نژادها را از میان می‌بردند اما در نهایت به جان یکدیگر افتاده و یکدیگر را نابود کرده‌اند . کتاب پیدایش حکایت می‌کند که در دوران ما قبل طوفان ” غول‌ها روی زمین می‌زیسته‌اند ” .
کتاب یونانی Baruch  از کتاب‌های جانبی کتاب مقدس عبری که در متن اصلی عبری موجود نیست اما در نسخه هفتادگانی یونانی و در ترجمه لاتین کتاب مقدس مشهور به ولگاته موجود است  حکایت می‌کند که طوفان پیش از چهار صد هزار از نژاد غول‌ها را نابود کرده . بعد از طوفان فقط نواحی اندکی مانده بوده که غول‌ها در آن‌ها می‌زیسته‌اند .
بعد از چند قرن که فاجعه دیگری جهان را ویران نمود و بنی‌اسرائیل مصر را ترک کرد و تعدادی را فرستاد تا وضعیت فلسطینی‌ها را بررسی کنند آن‌ها گزارش دادند که مردم این سرزمین عموماً قد بلند هستند و علاوه بر این ما غول‌های نژاد Anak ا دیده‌ایم . غول‌ها که آمده‌اند ما در نظر آن‌ها همچون ملخ بودیم .
این توصیف به وضوح بین انسان‌های قد بلند و غول‌ها تفاوت قائل می‌شود و این فرض را که بنی‌اسرائیل در فلسطین فقط به نژادی قد بلند تر از خود برخورد کرده و آن‌ها را غول پنداشته را متن تأیید نمی‌کند .
یک چنین وجه تمایز مشابه ای در کتاب تثنیه آمده
“… گفتند که این قوم از ما بزرگ‌تر و بلند تر هستند و شهرهای ایشان بزرگ و تا آسمان حصار دار است و ما نژاد Anakim  غول‌ها  را در آنجا دیده‌ایم . تبار اندکی از این غول‌ها در Hebron  می‌زیستند . و وقتی بنی‌اسرائیل نزدیک اراضی باشان در نزدیکی اردن شده فقط شاه اوگ باشانی از بقایای غول‌ها باقی‌مانده بوده و تثنیه دیگر کسانی که اندازه غول‌آسا داشته‌اند در این مدت نابودشده‌اند .
“ … اینک تختخواب او تخت آهنینی که در Rabbath دودمان Ammon است نیست ؟ تختخوابی که بر حسب ذراع آدمی طولش نه ذراع و عرضش چهار ذراع است .” این نوشته دلالت بر این دارد که درزمان نوشته شدن کتاب تثنیه تختخواب Og هنوز وجود داشته و برای تماشاچیان مایه شگفتی بوده . درحالی‌که بقایای نژاد غول‌ها در حال انقراض بوده اوگ یکی از بازماندگان غول‌ها محسوب می شده که در Ashtaroth و Edrel اقامت داشته  . همچنین آن‌ها را Emim یا خشمناک‌ها می‌نامیدند . Emim در دوران گذشته در موآب اردن اقامت داشتند . کسانی که بزرگ و پر تعداد و چون Anakim قد بلند بودند . غول‌ها را تحت عنوان Anakim می‌شناختند اما موآب آن‌ها را Emim می‌نامیدند . این شاخه از غول‌ها پیش از این وجود داشته‌اند .
اما در دو عصر کیهانی قبل تر در دوران شاه شینار Amraphel و شیخ ابراهیم ، Emim /غول‌ها در اردن و دوران اوج خود به سر می‌برده‌اند .

غول‌های باستانی که بر آمریکا حکمرانی می‌کردند :
(اسکلت‌های گمشده و پنهان‌کاری بزرگ موسسه اسمیتسونین)
بررسی شواهد معتبری از یک نژاد قدیمی از غول‌ها در آمریکای شمالی و سرکوب و پنهان‌کاری این تحقیقات طی ۱۵۰ سال توسط موسسه اسمیتسونین . این کتابنشان می‌دهد که چگونه هزاران اسکلت از غول‌ها بخصوص در دره می‌سی‌سی‌پی در کنار خرابه‌هایی از شهرهای مربوط به غول‌ها پیداشده . این کتاب جستجوهای ۴۰۰ ساله درباره غول‌ها را که شامل مقالات روزنامه‌ها ، گزارش‌های دست‌اول و اسناد تاریخی دولتی و گزارش‌های میدانی مصور می‌شود جمع‌آوری کرده . این کتاب بیش از ۱۰۰ عکس نادر و تصاویری از شواهد گمشده را در برمی‌گیرد . Dewhurst نه‌فقط افشا کرده که در دوران گذشته نژاد پیشرفته‌ای از غول‌ها بر آمریکای شمالی حکمرانی می‌کرده‌اند همچنین مدعی شده که موسسه اسمیتسونین برای نزدیک به ۱۵۰ سال به شکلی فعالانه بر شواهد فیزیکی آن سرپوش گذاشته . او نشان می‌دهد که چگونه هزاران اسکلت از غول‌ها در سراسر قلمرو مونت بویلرها ( Mound Builder ) پیدا اما از اسناد تاریخی حذف‌شده . او دیگر پنهان‌کاری‌های مربوط به غول‌ها را موردبررسی قرار داده ؛ مثل جسدهای مومیایی‌شده غول‌آسا در غار اسپریت در نوادا که در پارچه‌های فاخر پیچیده شده بودند و قدمت آن‌ها به هشتاد هزار سال قبل از میلاد می‌رسید و پیدا شدن صدها مومیایی مو قرمز در گل فرورفته در مخازن طبیعی و زیرزمینی آب واقع در ساحل غربی فلوریدا و همچنین خرابه‌های شهرهای غول‌ها با جمعتی بالغ‌بر صد هزار نفر در آریزونا ، اوکلاهاما و آلاباما و لوئیزیانا .
Dewhurst نشان می‌دهد که چگونه این پنهان‌کاری و سرکوب حقایق بلافاصله بعد از جنگ داخلی شروع‌شده و وقتی در ۱۸۷۹ سرگرد John Wesley Powell یکی از طرفداران سرسخت ” فرگشت ” و Manifest Destiny به سمت مدیر اسمیتسونین منصوب‌شده شکل وسیع‌تر و بی‌پرواتری به خود گرفته . او همچنین افشا نموده که در دهه ۱۹۲۰ مجموعه سنگ‌قبرهای غول‌آسا در جزیره کاتالینا پیداشده که طی ۶۰۰۰ سال مراسم تدفین در آنجا انجام می‌شده و بیش از ۴۰۰۰ اسکلت در آن پیداشده ازجمله اسکلت شاهان و ملکه‌هایی که یکی پس از دیگری آمده‌اند و برخی از آن‌ها بیش از نه پا قدشان بوده . این شواهد در اتاق‌های مربوط به مدارک و شواهد در موسسه اسمیتسونین مخفی و از دسترس عموم دورنگه داشته شده . این کتاب تعالیم آکادمیک رسمی که به نادیده گرفتن و مخفی نمودن ِ نقشی که غولها درتاریخ باستان آمریکا بازی می کرده اند ادامه
می دهند را در هم می کوبد .
پاورقی :
موسسه اسمیتسونین: Smithsonian Institution- بزرگ‌ترین موزه علمی-فرهنگی-تحقیقاتی جهان است. این موسسه که در ایالات‌متحده آمریکا قرار دارد حاوی ۱۳۷ میلیون شی در کلکسیون خود می‌باشد.این موسسه که از منابع خصوصی و دولت فدرال آمریکا بودجه خود را دریافت می‌کند، متشکل از ۱۹ موزه و ۹ مرکز علمی-فرهنگی در چند ایالت آمریکا می‌باشد. ۱۵۶ موزه در آمریکا وابسته به این موسسه می‌باشند.
Mound Builder : نام مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف ساکن آمریکای شمالی .
Manifest Destiny: عقیده یا دکترینی در اواسط و اواخر قرن نوزدهم بر این نظر بود که تقدیر امریکا این است که قلمروش را بر کل امریکای شمالی گسترش داده و نفوذ اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی‌اش را متعاقب آن بیشتر و گسترده‌تر نماید .

انسان های غول آسا (۲) انسان های غول آسا (۱) انسان های غول آسا (۷) انسان های غول آسا (۶) انسان های غول آسا (۵) انسان های غول آسا (۴) انسان های غول آسا (۳)

محمد نصیریان

مشخصات فردی نام: محمد نصیریان تاریخ تولد: ۳ مرداد ۱۳۶۸ جنسیت: مرد – مجرد محل سکونت: ایران – شیراز تحصیلات سطح تحصیلات: دانشجوی دکتری مدیریت صنعتی رشته تحصیلی: مدیریت صنعتی گرایش تولید و عملیات محل تحصیل: دانشگاه آزاد یزد

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا